Senin URL adreslerin kaybolmasın !
Yurtlar Üniversiteler Harita Haberler Temsilci Ol Ücretsiz İlan Ver
YURTLAR EVİMİZ

2016-KPSS Ortaöğretim Sonuçları Açıklandı!!

2016-KPSS Ortaöğretim Sonuçları Açıklandı!!

KPSS’de beklenen sonuçlar sonunda açıklandı, KPSS sonuçları nasıl kontrol edilecek? ÖSYM Aday işlemleri sistemi şifresini kaybeden adaylar ne yapacak? ayrıntıları haberimizde.

KPSS’de beklenen sonuçlar sonunda açıklandı, KPSS sonuçları nasıl kontrol edilecek? ÖSYM Aday işlemleri sistemi şifresini kaybeden adaylar ne yapacak? ayrıntıları haberimizde.

KPSS ortaöğretim sınavına 3.5 milyon civarında vatandaş girdi. Kamu personeli olmak isteyenler KPSS’de ter döktü, şimdi ise KPSS sonuçlarını kontrol etme zamanı! KPSS sonuçları nasıl kontrol edilecek sorusu adayların aklına gelen soruların başında gelmekte.

ÖSYM tarafından düzenlenen tüm sınavlarda olduğu gibi KPSS ortaöğretim sınavı da ÖSYM’nin sonuç açıklama sistemi üzerinden açıklanacak. KPSS 2016 ortaöğretim sonuçlarını sorgulamak için aşağıdaki KPSS sonuçları sorgulama yazısına tıklayabilirsiniz.

2016-KPSS Ortaöğretim Sonuçları için Tıklayınız.

ÖSYM Şifresini Unutanlar Ne Yapacak?

KPSS ortaöğretim sınavı sonuçları ÖSYM’nin sonuç açıklama sisteminden açıklanırken Aday İşlemleri Sistemi şifresi de kontrol için gerekmekte. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi şifresi için ÖSYM’nin yaptığı duyuru şu şekilde: ’’Adaylar, T.C. Kimlik Numarası ve şifreyle birlikte ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr ve https://sonuc.osym.gov.tr adreslerini kullanarak sınav başvurusu yapma, tercih bildirme, başvuru ve tercih bilgilerinde değişiklik yapma, sınava giriş belgesi edinme, sınav sonuçları ve yerleştirme bilgilerini edinme işlemlerini yapabilirler.

Şifre, adayın hem ilgili sınavın bütün aşamalarında, hem de sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından aday tarafından korunmalı ve kesinlikle kimseyle paylaşılmamalıdır.

Kişisel şifresini kaybeden veya unutan adaylar, ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir. Sorulara doğru cevap veremediği için internet erişim şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar, yeni şifre edinmek için ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerine veya ÖSYM tarafından yetkilendirilmiş Başvuru Merkezlerine nüfus cüzdanı/pasaportları ile birlikte şahsen başvurarak, ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır. Nüfus cüzdanında adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde adayın güncel bir fotoğrafı veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir.Adayın kendisinden başka hiç kimse aday adına şifre edinemez.

Yurtlar Evimiz
HABERLER