Senin URL adreslerin kaybolmasın!
Yurtlar Üniversiteler Harita Haberler Temsilci Ol Ücretsiz İlan Ver
YURTLAR EVİMİZ

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları Devam Ediyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları Devam Ediyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilköğrenim, ortaöğrenim ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2016 - 2017 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitemizden alınacaktır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ilköğrenim, ortaöğrenim ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Bursu” ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursu” için başvurular, 2016 - 2017 eğitim yılı için aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr internet sitemizden alınacaktır. Bu eğitim döneminde Vakıflar Genel Müdürlüğü’nce yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine verilen eğitim yardımı için başvurular da internet üzerinden alınacak olup başvuru tarihleri aşağıdaki gibidir.

2016-2017 Burs Başvuru Tarihleri

Ortaöğrenim Bursu 19 Eylül- 19 Ekim 2016 - Yükseköğrenim Bursu 15 Eylül- 30 Ekim 2016 - Yabancı Uyruklu Yükseköğrenim Bursu 15 Eylül- 30 Ekim 2016

Vakıflar Genel Müdürlüğü Ortaöğrenim ve Yükseköğrenim Bursu, öncelikli olarak anne ve/veya babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz öğrencilere verilmektedir. Ortaöğrenim Bursu, Vakıflar Yönetmeliği’nin (http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.12466&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=vak%C4%B1flar) , Yükseköğrenim Bursu ise Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Burs Yönetmeliği’nin (http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.18746&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=y%C3%BCksek%C3%B6%C4%9Frenim) ilgili hükümleri doğrultusunda değerlendirilmektedir.

Yükseköğrenim burs sonuçları, Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun burs başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından belli olmaktadır. Kendisine Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan burs çıkan öğrenciler Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim bursundan faydalanamamaktadır.

Burs değerlendirme ve sonuç açıklama dönemlerine ilişkin duyurular www.vgm.gov.tr internet sitemizden takip edebilir. Burs başvurularınız için http://www.vgm.gov.tr/icerik.aspx?Id=279 linkini ziyaret ediniz.

Yurtlar Evimiz
HABERLER